Aenbi Books

24 Kasım 2020


Not: Sevgi Alis Yıldırım’ın konuşmasından derlenmiştir.

Biz Kimiz?

Aenbi Books projesi aslında, 22 Ekim 2011 tarihinde kuruldu ve ilk seansını sabah 08.30 da verdi. Burcu Terazi, yükseleni Akrep, Ay’ı da Oğlak’tadır. Tıpkı benim natal haritamda olduğu gibi ve kaderin oyununa bakın ki bunu gökyüzüne göre planlamadım. Sadece bir tarih, açılış tarihi belirledim ama çalıştığım mali müşavirim; bazı yasal haklarım olduğu ve açılışı o tarihten önce yapabileceğimin bilgisini verdi. Bu bilgiler üzerine “Tamam, o dönemde yapalım” dedim. O da “Hayır, istediğiniz herhangi bir günde açabiliriz” dedi. Bu konuşma üzerine o gün meditasyon yaptım ve “Yarın git ve ilk seansını ver” mesajı geldi. Birkaç gün sonrasına randevusu olan -beni tanıdığı için anlayabileceğini düşündüğüm- danışanımı arayarak randevusunu yarın sabah sekiz buçuğa çekmek istediğimi söyledim ve beni kırmadı sağ olsun. Ertesi sabah erkenden İzmir Bostanlı’daki ofisimin kilidini sevgi dilekleriyle açarak girdim ve saat sekiz buçukta seansa başladım. Aenbi Books’un hikâyesi işte böyle başladı. İlginç olan şu ki, benim de burcum Terazi, yükselenim Akrep ve Ayım Oğlak’tadır. işte bu inanılmazdı. Bir meditasyonla gelen inanılmaz bir şeydi. Aenbi Books böyle bir enerji.

“Aenbi” seslerinin anlamı -naçizane, biraz meraklı olduğum ve üzerinde hâlen araştırmalar ve çalışmalar yaptığım, İslam ezoterizmi başlığı altında bulunan- hurufilik ilminden geliyor. Vizyonumuz; uluslararası bir düzlemde, sonsuz iyiliği hedef alan, insanlara yardımcı olan -bizden kim çıkarsa çıksın şifa alacak- ve yoluna centilmence devam eden bir kuruluş olmaktı. Hurifilikle ilgili bildiğim naçizane, küçük, bir takım bilgileri uyarlayarak, A-e-n-b-i seslerinin, vizyonumuza uygun olduğuna karar verdim. Books ise çok yeni olmamıza rağmen uluslararası bir kurum olduğumuz için İngilizce diline bir ithaf. Çünkü biz New York’ta New York City Books yayınları ile çözüm ortağıyız. Yani bizim Türkiye’de yayınladığımız bir kitap, hangi yazar olursa olsun, eş zamanlı olarak Amerika, New York’tan tüm dünyaya amazon.com üzerinden rahatlıkla yayılacaktır.

Şirketimiz üzerinden bazı çalışmalar yaparken aklıma gelen uluslararası dernek projesinin artık başlaması gerektiğine karar verdim. Rudolf Steiner okumalarımdan sonra, ilhamımı ondan alarak, bir proje yazdım. Dernek kurma sürecini, şirket üzerinden değil bireysel olarak başlattım. Derneklerin 7 kişiyle kurulduğunu öğrendiğimde; bu işle alakalı, dernekte birlikte çalışabileceğimiz, arkadaşlarıma bir söz uçurmam yetti ve çok hızlı bir şekilde kuruldu. Hatta şöyle dediler, “Bu ne cüret! Bir dernek isminde ‘reenkarnasyon’ kelimesi kullanılıyor ve böyle STK mı var?” Evet var! Aenbi Astroloji ve Reenkarnasyon Araştırmaları Derneği (AARAD) Haziran 2019’dan bu yana var.

AARAD, kuruluşundan itibaren enkarnasyonlarını hatırlayan kişilerin varlığıyla bilinen Antakya’nın dikkatini çekti. Antakya Tabibler Birliğine sunum yapmam için davet edildim. Seminer salonu tıklım tıkış doluydu ve sunum çok güzel geçti. Şehir beni sınamaya gelmişti. Nuseyrilerin önde gelen büyükleri de oradaydı. Başka çok “önemli insanlar” da vardı. Hepsi gözümün içine bakıyorlardı “Bu kadın kim?” diye. Sunumumda; reenkarnasyon, ezoterizm ve Hermetizm ile ilgili -sizi görebiliyorum, sizin de beni gördüğünüzü biliyorum diyebileceğim- bazı bilgiler aktardım.

Kısaca dernek hakkında şu bilgiyi vereyim, bu derneği kurmaktaki amacım; reenkarnasyonu kanıtlamak değil. O, inanıp inanmamak ile ilgili bir şey değildir. Reenkarnasyon ile ilgili şunu söyleyebilirim ki; Antakya başta olmak üzere Adana, İzmir, Mersin ve daha birçok ilimizde enkarnasyonları hatırlamak ve bunu unutmamak üzerine kurulu kültürel davranışlar var. Üniversitelerde özellikle; Sosyoloji, Sanat Tarihi, İlahiyat, Felsefe -ki reenkarnasyon, felsefenin alanıdır. Bilim insanları ve filozoflara ait bir kavramdır. O nedenle reenkarnasyon konusu hakkında nasıl konuşulur en iyi filozoflar bilir- Bölümlerinde; reenkarnasyon üzerine lisans, yüksek lisans, doktora tezleri yazmaya çalışan kişilerin araştırma yapabileciği müfredatı yok. İşte AARAD, bu müfredatı oluşturmak için kurmaya karar verdiğim bir STK. Yani amacımız enkarnasyonlarını hatırlayanları ve hikayelerini kayda alarak, bu alanda araştırma yapacak üniversiteler için arşiv oluşturmak. Sadece reenkarnasyon değil, astroloji, simya, Hermetizm, ezoterizm üzerine de araştırmalar yapıp eğitimler vermek derneğimizin amaçlarındandır. ARRAD’a üye olmak demek bu alanlarda çalışmak demek.

Neler Yaptık?

Aenbi Books, o zamanlardaki adıyla Aenbi, BenTV’de 3 yıl sponsor görevi gördü. Kendim, yıllarca televizyon programları hazırlayıp sundum.

Chrion 1 Kasım 1977’de gökte göründüğünde Güneş’i 9 derece Akrep’ti. Chiron Sonsuz İyilik kitabı ise Kova burcudur. İçteki “sonsuz iyiliği” yakalayabilmek için ömür boyu düzenli olarak yapılması gereken iyiliği, natal chart’ta bulabilmenin orijinal formüllerini öğretmesi nedeniyle; astroloji ders kitabı olarak basılan Chiron Sonsuz İyilik’in dünyada emsali yoktur. Kitap, New York City Books tarafından hem Türkçe hem de İngilizce (Chiron Endless Goodness adıyla İngilizceye çeviren sevgili Özge Esirgen’dir.) yayımladı. Hatta elektronik kitap formatını da meraklıları, amazon.com üzerinden rahatlıkla alabildi. Şu anda kitabın satışa çıkmadığı ülke kalmadı. Şu an iki dilde satışta olan kitabımızın üçüncü bir dile çevrileceğinin de müjdesini de Aleksandar Imsiragic’ten aldık. Aleksandar hocamızın bir yayınevi var. Yaptığımız bir toplantıda, Chiron Sonsuz İyilik kitabını İngilizceden Sırpçaya çevireceğini ve kendi yayınevinden de yayınlayacağını söyledi. Böylece Sırplar da kendi dillerinde kitabı okuyabilecekler.

AARAD ise (Pandemi girdi araya, bütün işler yarım kaldı. Olsun, sağlık olsun.) 1 Ocak 2020’de bu yılı, uluslararası düzeyde, “Chiron Yılı” ilan etti. Çünkü Aleksandar hocamızla çalışırken ben, 2020 yılı için şöyle bir öngörüde bulunmuştum: “Evet, her ne yaşanacaksa yaşansın, tıbbın yükselişine şahit olacağız”. O nedenle de Chiron üzerinde derin çalışmalar yaptım. Chiron tıbbı, İzmir sınırları içerisinde; Bergama’da -Dünyanın ilk psikiyatri merkezi olarak kayıtlara geçen tarihi yer- Asklepion’daki Asklepios’a (Bu sayede Yunan mitolojisinde tıbbın ve sağlığın Tanrısı oldu.) inisiye etti. Asklepios da Chiron’dan aldığı bilgileri sadece kızına -Sağlık Tanrıçası- Hygieia’ya verdi. Yani Başşifacı Chiron’dur. O nedenle “2020, Chrion Yılı olmalıdır.” diye düşündüm. Sonra da 2020’yi ‘Chrion Yılı’ ilan etme teklifimi dernek arkadaşlarıma götürdüm. Teklifimin sebebini açıklayan bir de sunum yaptım. “2020, ‘Chiron Yılı’ olmak zorunda, çünkü enerjiyi titreştirip, yükseltmek zorundayız” dedim ve arkadaşlarım da teklimi kabul etti.

Aenbi Books, o zamanlardaki adıyla Aenbi, şirket olarak Türkiye’nin ilk Uluslararası Karma Astroloji Konferansı’nı başlatan şirkettir ve bu sonsuza kadar da böyle sürecek. İngiltere Astroloji Derneği Başkanı -değerli öğretmenim- Wendy Stacey, Uluslararası Astroloji Araştırmaları Topluluğu (ISAR) Dünya Başkanı -değerli öğretmenim- Aleksandar Imsiragic ve Türkiye’den -değerli hocam- Astrolog Ali Gufran Erkılıç’ın – bu 3 büyüğün- büyük destekleriyle ve tabii ki yeni kuşak astrologlar Barış Özkırış, Gaye Alkan, Özge Pınar Bağcı ve saygıdeğer dostlarımızla birlikte bu süreci 20-21 Haziran 2020’de başlattık. İlk konferansın konusunu da “Chiron Yılı” olması şerefine Chiron olarak belirledik. Yani Aenbi Books, aynı zamanda AARAD ile çalışmalar yürüten bir şirkettir. Uluslararası Karma Astroloji Konferansı bu çalışmalara bir örnektir.

Türkiye’nin ilk Uluslararası Karma Astroloji Konferansı’nı düzenlediğimiz sırada yaptığımız görüşmelerden sonra İngiltere’deki duayen Astrolog Wendy Stacey de çalışmalarında (Özellikle çalışma alanı mundane astrolojisidir.) Chiron’u yükseltti. Çünkü mesajı algıladı. Onun böyle bir projeye destek olması İngiltere’de astroloji dünyasında büyük bir ses getirdi. Sürekli derslerde Chiron konuşuluyor oldu. Sonrasında ise Aleksandar Imsiragic, Chiron Sonsuz İyilik kitabımda yazdığım, natal haritadaki Chiron ile kişinin sonsuz iyiliğini bulma formülünü müfredatına kattığını, düzenlediğimiz Uluslararası Karma Astrolojisi Konferansı’nda, Edgar Cayce’nin haritasını yorumlarken uygulayarak gösterdi. Niye mi? Çünkü Chiron Sonsuz İyilik kitabı Aleksandar Imsiragic danışmanlığında yazıldı. Dolayısıyla bir metin, Aleksandar hocanın onayından geçtiğinde, astrolojide dünya literatürüne girer. (Aleksandar hocayı belki tanımayanınız vardır. Biraz şaşırtabilir. Chiron Sonsuz İyilik, astroloji hakkında yazılan bir kitap değil literatüre giren bir kitaptır. Wendy Stacey de Aleksandar Imsiragic de dünyada kendi branşlarında literatür belirleyen kişiler. Onların içinde bulunduğu projeler dünyada dikkat çeker. Hatta, uluslararası bir platform olan amazon.com’da Chiron Sonsuz İyilik kitabının Türkçesinin reklamsız kazandığı -yurt içi ve özellikle yurt dışında yaşayan kardeşlerimiz sayesinde- başarı bizleri gururlandırmaktadır. İşte Aenbi Books’un başarısı budur. Aenbi Books’un ürettiği ilk kitap, dünyada Chiron Astrolojisinin kurulmasına yol açtı. Yani dünyada literatürü belirleyen isimlerden biri, ISAR’ın Dünya Başkanı Aleksandar Imsiragic’in onayıyla bir branş kuruldu. ISAR Dünya Başkanı’nın onaylamış olması demek, dünyada onlarca ülkedeki binlerce astroloğun Chrion ile ilgili heyecanlanması demektir. Çünkü Chiron üzerine araştırma yapmamız gerekiyor. Astrolojinin en iyileri onu, basit bir asteroid olarak görüp, geçmez. Dolayısıyla siz böyle bir markanın içindesiniz; “sonsuz iyilik” temasının içindesiniz.

Ne Yapacağız?

2021 için planladığımız çok proje ve çalışmalar var ancak şu an size en önemlilerinden bahsedeyim:

Yine çözüm ortaklarımızla, 1 Ocak’tan itibaren 2021 yılını tüm dünyada “Rudolf Steiner Yılı” ilan ettik. Yani dernek bünyesinde ağırlıklı olarak Rudolf Steiner ile ilgili çalışmalar yürüteceğiz.

Ayrıca, 20-21 Haziran’da, Türkiye’nin ilk Uluslararası Karma Astroloji Konferansı’nın ikincisini yine Aleksandar Imsiragic’in önderliği ve katılımıyla gerçekleştireceğiz. Konferansa katılacak konuşmacıların çoğu, dünyanın farklı yerlerindeki önemli yabancı hocalar olacak. Bu konferansta; astroloji, reankarnasyon ve karma konularında o hocalarımızın olağanüstü sunumlarını izleme fırsatı bulacaksınız.

Paylaş