AARAD’ın 2020’yi “Chiron Yılı” ilan etmesi üzerine 1. Uluslararası Karma Astrolojisi Konferansı’nın teması belirlenmiş oldu. Pandemi nedeniyle online platformda, AARAD Kurucu Başkanı Sosyolog Sevgi Alis Yıldırım’ın moderetörlüğünde gerçekleşen konferansa; Uluslararası Astroloji Araştırmaları Topluluğu (ISAR) Dünya Başkanı Aleksandar Imsiragic, İngiltere Astrologlar Derneği Başkanı Wendy Stacey, Türkiye’den duayen Astrolog Ali Gufran Erkılıç ve yeni kuşak astrologlar Barış Özkırış, Gaye Alkan, Özge Pınar Bağcı ve Sevgi Alis Yıldırım, Chiron ile ilgili sunumlarıyla 2 gün boyunca katılımcılara eşsiz bilgiler aktardı. Konferansın sonunda eğitmenlere aventurin taşından Chiron Sonsuz İyilik Ödülleri dağıtıldı.

Aleksandar Imsiragic / Sırbistan


Sunum: Chrion / Kozmik Ruh

Aleksandar Imsiragic, Uluslararası Astroloji Araştırmaları Topluluğu (ISAR)’un dünya başkanıdır. Türkiye’de özellikle Hermetik Astroloji ve Sabit Yıldızlar alanındaki çalışmaları ile tanınmaktadır. Astroloji alanında yazdığı kitapları pek çok dile çevrilmiştir.

Aleksandar Imsiragic, 1. Uluslararası Karma Astrolojisi Konferansı’nda “Tüm Zamanların Başşifacısı Chiron” ödülüne layık görülmüştür.

Uzun yıllar boyunca astroloji dünyamıza kattığı değerler nedeniyle Aleksandar Imsiragic’e sonsuz teşekkür ederiz.

Wendy Stacey / İngiltere

Sunum: Chiron / Mundane Astrolojisi

Wendy Stacey, uluslararası Mayo Astroloji Okulu’nun müdürü ve Londra Astroloji okulu eğitmenidir. Stacey, aynı zamanda İngiltere Astroloji Derneği’nin başkanılığını yürütmektedir. Türkiye’de Mundane Astrolojisi alanında yaptığı seminerleri ile tanınmaktadır. Kitapları ve makaleleri pek çok dile çevimiştir.

Wendy Stacey, 1. Uluslararası Karma Astrolojisi Konferansı’nda “Chiron Ailesi” ödülüne layık görülmüştür.

Uzun yıllar boyunca astroloji dünyamıza kattığı değerler nedeniyle Wendy Stacey’ye sonsuz teşekkür ederiz.

Ali Gufran Erkılıç / Türkiye

Sunum: Chiron’un Minör Açıları

Ali Gufran Erkılıç, Türkiye’de Modern Astrolojinin öncülerindendir. Gazete ve dergilerde yayımladığı yazılarıyla Astroloji ve Parapsikoloji alanlarını Türk toplumu ile buluşturan ilk isimdir. Verdiği seminerler ve yazdığı kitaplarla Türkiye’de astroloji ilminin gelişmesinde büyük katkılar sunmaktadır.

Ali Gufran Erkılıç, 1. Uluslararası Karma Astrolojisi Konferansı’nda “Chiron Ailesi” ödülüne layık görülmüştür.

Uzun yıllar boyunca astroloji dünyamıza kattığı değerler nedeniyle Ali Gufran Erkılıç’a sonsuz teşekkür ederiz.

Barış Özkırış / Türkiye

Sunum: Chiron ve Psikopatoloji

Dr. Barış Özkırış, Türkiye’de özellikle Psikoastroloji alanının öncülerindendir. Verdiği seminerler, yaptığı araştırmalar ve yazdığı kitaplarla Türkiye’de astrolojinin gelişmesine önemli katkılar sunmaktadır.

Dr. Barış Özkırış, 1. Uluslararası Karma Astrolojisi Konferansı’nda “Chiron Ailesi” ödülüne layık görülmüştür.

Uzun yıllar boyunca astroloji dünyamıza kattığı değerler nedeniyle Dr. Barış Özkırış’a sonsuz teşekkür ederiz.

Gaye Alkan / Türkiye

Sunum: Hayat Amacı Göstergesi Olarak Chiron: Chiron’a Nasıl Kanal Oluruz?

Gaye Alkan, yerli ve yabancı platformlarda düzenlenen astroloji konferanslarında yaptığı sunumlarla dikkat çeken, Türkiye’nin son kuşak astrologlarının önde gelen isimlerindendir. Yaptığı kitap çevirileri ve uluslararası birçok seminerde İngilizce – Türkçe tercümanlıklarıyla Türkiye’de astrolojinin gelişmesine önemli katkılar sağlamaktadır.

Gaye Alkan, 1. Uluslararası Karma Astrolojisi Konferansı’nda “Chiron Ailesi” ödülüne layık görülmüştür.

Uzun yıllar boyunca astroloji dünyamıza kattığı değerler nedeniyle Gaye Alkan’a sonsuz teşekkür ederiz.

Özge Pınar Bağcı / Türkiye

Sunum: Chiron’un Yörüngesi, Haritalarda Gözlenmesi ve Yorumlanması

Özge Pınar Bağcı, Türkiye’de astrolojide, son kuşağın önde gelen isimlerindendir. Yerli – yabancı birçok uluslararası konferans ve seminerde yaptığı sunumlarla astroloji ilmine hizmet vermektedir.

Özge Pınar Bağcı, 1. Uluslararası Karma Astrolojisi Konferansı’nda “Chiron Ailesi” ödülüne layık görülmüştür.

Uzun yıllar boyunca astroloji dünyamıza kattığı değerler nedeniyle Özge Pınar Bağcı’ya sonsuz teşekkür ederiz.

Sevgi Alis Yıldırım / Türkiye

Sunum: Chiron Sonsuz İyilik

Sosyolog Sevgi Alis Yıldırım, özellikle Hermetik Astroloji alanında verdiği seminerlerle (Aleksandar Imsiragic metodu) tanınan son kuşağın önde gelen isimlerindendir. Türkiye’nin ilk Uluslararası Astroloji ve Reenkarnasyon Araştırmaları Derneği’nin kurucu başkanlığını da yürütmektedir. İçinde orijinal formüllerin yer alması sebebiyle bir astroloji ders kitabı olarak yazdığı “Chiron Sonsuz İyilik” ile astroloji dünyasına yeni bir soluk getirerek Chiron Astrolojisi alanının da kurucusu olmuştur.

Sevgi Alis Yıldırım, 1. Uluslararası Karma Astrolojisi Konferansı’nda “Chiron’un Annesi” ödülüne layık görülmüştür.

Uzun yıllar boyunca astroloji dünyamıza kattığı değerler nedeniyle Sevgi Alis Yıldırım’a sonsuz teşekkür ederiz.